Trendy rynkowe w zakresie detekcji obrazu i Balluff Machine Vision

Kamery przemysłowe ewoluują, aby sprostać rosnącemu potrzebowaniu widzenia maszynowego w różnych obszarach i możliwościach, a specyfikacje tych kamer wzrosły ze względu na rozwój zaawansowanych technologii. W ciągu ostatnich lat wizja maszynowa stała się coraz bardziej popularna wraz z koncepcją Smart Factory.

P: Jaka jest rola wizji maszynowej w Smart Factory?

Zastosowania widzenia maszynowego można podzielić na cztery główne kategorie. Kategorie obejmują: Prowadzenie, Kontrola, Pomiary i Identyfikacja. Prowadzenie jest używane do wyrównania stolika lub prowadzenia, aby umożliwić robotowi i maszynie zlokalizowanie części. Kontrola ma na celu wykrycie wad, nieprawidłowości w wytwarzanych produktach. Pomiar ma na celu ustalenie, czy pomiary są zgodne ze specyfikacjami. Identyfikacja odczytuje OCR (optyczne rozpoznawanie znaków), kody kreskowe (1D) i kody DataMatrix (2D).

Wiele branż zdaje sobie sprawę z potencjału rynku uczenia maszynowego i włączają Deep Learning jako podstawową technologię. Technologia Deep Learning jest wykorzystywana w zaawansowanych praktykach produkcyjnych do sprawdzania wzorców i podejmowania decyzji. Ta technologia Deep Learningu uczy maszyny by robiły to, co ludzie robią z obrazami. W ostatnim czasie ogromną rolę odgrywają technologie oparte na obrazie w Smart Factory i te zmiany tworzą świetne synergie.

P: Jak określasz skalę rynku wizji maszynowej?

Zgodnie z raportem badawczym z różnych agencji, oszacowaliśmy, że wielkość rynku osiągnęła 900 miliardów KRW w 2019 roku, kamery obszarowe zajmują 30% rynku, 10% dla inteligentnych kamer i inne 30% dla wszystkich akcesoriów, takich jak obiektywy, frame grabber itp.

P: Jakie są cechy kamery przemysłowej Matrix Vision?

Koncentrujemy się na standardowych kamerach przemysłowych i kamerach wbudowanych. Zacznijmy od standardowej kamery przemysłowej. Począwszy od interfejsów GigE i USB3.0 – portfolio produktów Balluff obejmuje szeroką gamę interfejsów, który pomoże zaoferować odpowiednią kamerę do Twojej aplikacji. Wersja interfejsu 10GigE będzie dostępna wkrótce.


W porównaniu do innych kamer przemysłowych dostępnych na rynku, kamera Balluff wykazuje stabilną pracę w środowisku przemysłowym, ponadto rodziny kamer Balluff są wyposażone w FPGA z różnymi inteligentnymi funkcjami.

Inteligentna funkcja

Dzięki korekcji płaskiego pola (FFC) może zrównoważyć winietowanie obrazu. A funkcja FFC wykonuje kalibrację, można zagwarantować, że każdy piksel będzie miał taką samą wartość wyjściową i dzięki czemu poprawia jakość obrazu. Kamery przemysłowe z funkcją High Dynamic Range (HDR) mogą regulować intensywność pikseli w celu uzyskania równomiernego obrazu. Kompensuje obszary obrazu, które są zbyt jasne lub zbyt ciemne. Uśrednianie klatek redukuje szum w obrazie.

Dzięki Multi AOI możesz zdefiniować wiele sekcji obrazu, które są dla Ciebie istotne

Dzięki funkcji Multi AOI (obszar zainteresowania) możesz wyznaczyć wiele sekcji obrazu z obszarem zainteresowania (AOI) dzięki czemu możesz przetwarzać tylko wybrane obszary obrazu. Zmniejsza to niepotrzebne informacje o obrazie i pozwala uzyskać wyższą liczbę klatek na sekundę. Ta funkcja AOI jest zoptymalizowana pod kątem szybkich aplikacji kontrolnych.

Stabilność

Obwody bezpieczeństwa są używane z punktu widzenia bezpieczeństwa sprzętu. Kamery przemysłowe Balluff są odporne na przepięcia i szumy. Inteligentne funkcje i niezawodność naszego produktu została doceniona przez klientów z branży półprzewodników, zwłaszcza w Ameryce i Europie. Jeśli chodzi o stabilność, standardowa dopuszczalna temperatura otoczenia kamery wynosząca od 0 do 45°C nie jest wystarczająca do zapewnienia bezpiecznej pracy. Dzięki ET (Extended Operation) zwiększa zakres temperatur od -40°C do +55/+66°C. Dlatego gwarantujemy, że nasze kamery z opcją ET (Extended temperature) mogą być używane w ekstremalnych warunkach temperaturowych – jak w procesie produkcji półprzewodników. Wszystkie kamery są przygotowane do pracy w trudnych warunkach dzięki wytrzymałej obudowie IP67.

P: Na którym rynku i branży zamierzasz się skoncentrować na produkcie o wysokiej rozdzielczości?

Naszymi rynkami docelowymi są FPD (wyświetlacz płaskoekranowy), półprzewodniki i procesy kontrolne na rynku baterii wtórnych.

Jeśli chodzi o produkty o wysokiej rozdzielczości, wielu klientów korzystało w przeszłości ze skanerów liniowych i kamer TDI podczas kontroli płytek. Kamery ze skanowaniem liniowym wymagają wałów napędowych, a uzyskanie obrazów zajmuje stosunkowo więcej czasu. Jednak preferowane są kamery o wysokiej rozdzielczości, ponieważ czas akwizycji można skrócić, a optykę można również uprościć za pomocą kamer o wysokiej rozdzielczości. Zgodnie z najnowszymi trendami technologicznymi oczekujemy, że wizja Balluff może zaoferować klientom lepszą wartość dzięki inteligentnym funkcjom.

P: Jakie są zalety wbudowanej kamery Balluff?

Zaletą wbudowanej kamery Balluff jest to, że możemy dostosować matrycę CMOS, interfejs i FPGA w zależności od potrzeb klienta. Ostatnio klienci testują nasze wbudowane kamery z interfejsami PCIe i określonymi filtrami optycznymi, a my otrzymujemy pozytywne opinie od strony klienta.

P: Czy mógłbyś opisać inteligentną kamerę BVS (rozwiązanie wizyjne Balluff)?

Podczas gdy biblioteki przetwarzania obrazu stają się coraz bardziej wszechstronne i złożone, użytkownicy szukają rozwiązań prostych w użyciu. Dla tych, którzy szukają rozwiązania przyjaznego dla użytkownika, odpowiedzią jest BVS. BVS jest przeznaczony dla użytkowników, którzy na co dzień są zaznajomieni z przetwarzaniem obrazu i nie mają doświadczenia z wizją. Wizjer Balluff wyposażony jest w silnik przetwarzania obrazu HALCON, więc jeśli użytkownik podłączy kamerę, dostęp do tool-boxa oprogramowania kokpitu BVS jest łatwy.

BVS oferuje dwa rodzaje rozwiązań: samodzielne i oparte na kontrolerze.

Typ samodzielny to system typu „wszystko w jednym”, w którym akwizycja, przetwarzanie i wyprowadzanie obrazu może odbywać się bez dodatkowego kontrolera. System oparty na kontrolerze można podłączyć do kamery do istniejącego kontrolera. Do kontrolera można podłączyć do czterech kamer. Od interfejsów USB 3.0 i GigE po kamery 12 Mega – portfolio kamer Balluff obejmuje szeroką gamę produktów.

Rozwiązania oparte na kontrolerach mogą obniżyć koszty w porównaniu z typami samodzielnymi.

Jedną z zalet, jakie może zaoferować Balluff, jest to, że użytkownicy mogą korzystać z inteligentnego widzenia, po prostu łącząc oprogramowanie z własnym komputerem za pomocą klucza sprzętowego dostarczonego przez Balluff.

P: Jaki jest popyt na maszynowe systemy wizyjne?

Rynek widzenia maszynowego stale rośnie o 10% każdego roku, z wyjątkiem tego roku w 2020 roku z powodu pandemii Covid-19.

Zadajemy sobie proste pytanie: skąd zapotrzebowanie na System wizyjny Maszyn? Jednym z nich jest Inteligentna Fabryka. Widzenie maszynowe jest istotnym czynnikiem automatyzacji i będzie miało kluczowe znaczenie dla zapewnienia wielu zaawansowanych możliwości. Wizja maszynowa będzie generować duże ilości danych obrazu z miejsca, co wpłynie na jakość i wydajność produkcji. Jesteśmy pewni, że popyt na systemy wizyjne Machine Vision będzie rósł.

Spodziewamy się również ogromnych wymagań od półprzewodników i baterii wtórnych. Niestety w tym roku inwestycje zwolniły, jednak po ustabilizowaniu się Covid 19 spodziewamy się, że inwestycja znów będzie aktywna.

 

Spodobał Ci się ten artykuł?

Możesz dostawać od nas informacje o nowych artykułach i wydarzeniach.
Wystarczy, że zapiszesz się naszego newslettera.

Balluff - sprzedaż i serwis