Poza ludzkim okiem

Czy kiedykolwiek musiałeś/musiałaś zmrużyć oczy, naprężyć się, dopasować okulary lub po prostu poprosić kogoś o lepszym wzroku, aby pomógł Ci coś przeczytać? Teraz wyobraź sobie, że musisz korygować swój wzrok 10 razy na sekundę! Nie tylko Ty, ale każdy inny człowiek będzie miał problem, by poradzić sobie z taką pracą. A poza tym, kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest szybkie przemęczenie oczu, co może być przyczyną poważnych zaburzeń widzenia. 

Rozwiązaniem jest maszyna, która może dostosowywać, oświetlać, filtrować, ustawiać ostrość, odczytywać i przekazywać informacje w ciągu zaledwie kilka sekund!

„Fajnie mieć”

Weźmy, na przykład, dokładny odczyt, walidację i rejestrację daty znajdującej się na wklęsłym dnie aluminiowej puszki. Często zapis ten jest prawie niemożliwy do zobaczenia ludzkim okiem. A upewnienie się, co do zawartości zapisu jest konieczne, aby móc sprzedać produkt.

Jakie widzisz rozwiązanie, aby zapewnić obecność datownika? Czy wytypujesz pracownika z najlepszymi oczami, by weryfikował każdą puszkę poza linią? Użyjesz więcej atramentu i zajmiesz więcej czasu, aby wydrukować większy kod? Może dodasz kolejny krok w postaci przyklejenia kontrastowej naklejki na dole, która mogłaby odpaść? Wszystko to zadziała, ale jakim kosztem?

Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie urządzenia, które z łatwością odczyta kilka puszek na sekundę nawet na błyszczącej, słabo ustawionej powierzchni i zaoszczędzi mnóstwo czasu.

Wizja maszynowa to nie magia – to nauka

Wysokiej klasy czujniki obrazu oraz zaawansowane algorytmy działając pod czujnym okiem przeszkolonych specjalistów wizyjnych, są w stanie szybko i sprawnie odczytywać nawet mało wyraźne zapisy. I mogą to robić w nieskończoność.

Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzasz czas i pieniądze.

Na rysunku nr 1. widać, że kod puszki jest słabo nadrukowany, a światło odbijające się od puszki dodatkowo utrudnia odczyt. Na rysunku nr 2. odfiltrowaliśmy część odblasków, lepiej zdefiniowaliśmy datę za pomocą oprogramowania i potwierdziliśmy, że data jest wydrukowana i poprawna.

Poświęć chwilę i wyobraź sobie wszystkie możliwości, jakie wizja maszynowa może zapewnić dla Twojego procesu produkcyjnego. Pomyśl też o problemach, które pomoże rozwiązać.

Technologia jest gotowa, a Ty?

 

 

Balluff Decathlon

Wygraj wyścig automatyzacji – Dziesięciobój Balluffa!

Już dziś zarejestruj się na nasze wirtualne wydarzenie, które odbędzie się 26 października 2021 r. dla dwóch stref czasowych o 9:00 i 16:00.

Automatyka przemysłowa to codziennie nowe podejścia do wyzwań. Dołącz do nas, by wspólnie stawić im czoła i wygrać wyścig automatyzacji.

Podczas dziesięciu dyscyplin, które rozegrają się w ciągu zaledwie dwóch godzin, omówimy i porównamy różne technologie oraz podejścia do problemów z zakresu automatyzacji. Wszystko po to, by ułatwić Ci znalezienie najbardziej optymalnego rozwiązania dla Twoich potrzeb.

Zarejestruj się na wydarzenieBalluff - sprzedaż i serwis