Podsumowanie działań w ramach Level 4.0 DIH Wrocław

15 listopada 2021 roku zakończył się pilotażowy projekt Level 4.0 DIH Wrocław. To jeden z pięciu punktów na mapie kraju, który znalazł się w zespole Polskiej Sieci Hubów Innowacji Cyfrowych. Program DIH-ów, finansowany przez Ministerstwo Rozwoju, miał na celu wsparcie polskich przedsiębiorców w cyfrowej transformacji, a tym samym ułatwienie wejścia polskiej gospodarki na poziom Przemysłu 4.0.

Balluff uczestniczył w projekcie jako konsorcjant Level 4.0 DIH Wrocław.

W trakcie ostatniego roku zrealizowaliśmy liczne działania edukacyjno-szkoleniowe, doradcze i demonstracyjne. Dzieląc się wiedzą i doświadczeniem naszych ekspertów udało się nam:

  • przeszkolić z zakresu automatyki przemysłowej i jej rozwiązań 359 osób – tyle uczestniczyło w szkoleniach online,
  • przeprowadzić 7 działań doradczych,
  • pomóc 206 podmiotom wejść na wyższy poziom innowacji.

 

Smart Factory – modelowa linia produkcyjna

W ramach projektu nasi inżynierowie zbudowali demonstracyjną linię produkcyjną – Smart Factory, która po brzegi wypełniona jest rozwiązaniami automatyki przemysłowej.

Demonstrator znajduje się w Centrum Inżynieryjno-Aplikacyjnym Balluff we Wrocławiu. Umożliwia poznanie i testowanie takich technologii jak: Machine Learning, Systemy RFID czy Condition Monitoring. W ramach projektu Level 4.0 DIH Wrocław można było obejrzeć jego możliwości na miejscu, ale też online, wszystko dzięki 6 inteligentnym kamerom (samodzielnie i z prowadzeniem naszych ekspertów).

Od stycznia 2021 r. do 15 listopada 2021 r. w siedzibie firmy Balluff 19 razy gościliśmy uczestników, byli to przede wszystkim przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw. Przeprowadziliśmy 29 demonstracji online.

Przed nami „Cyfrowa Europa”

Huby Innowacji Cyfrowych w najbliższych miesiącach zostaną zastąpione przez unijny projekt „Cyfrowa Europa”, a wnioski, jakie wyciągnęliśmy z pilotażowego projektu w Polsce będą stanowiły rekomendację kolejnych działań.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w programie Level 4.0 DIH Wrocław i wesprzeć polskich przedsiębiorców w wejściu na wyższy poziom innowacji.

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł?

Możesz dostawać od nas informacje o nowych artykułach i wydarzeniach.
Wystarczy, że zapiszesz się naszego newslettera.

Balluff - sprzedaż i serwis