Ruszamy z zapisami na kolejne szkolenia w ramach projektu Level 4.0. 

Zapisz się na darmowe spotkanie online z ekspertami Balluff. Poznawaj i wdrażaj nowe technologie w swoim przedsiębiorstwie, aby wejść na wyższy poziom innowacyjności!


Jak zwiększyć wydajność swojej produkcji dzięki monitorowaniu maszyn?

Prowadzący: Tomasz Dawid

18.05.2021 | 10:00

Opis szkolenia:

Przestoje maszyn, nieustanne  naprawy i rosnące koszty- znasz to? Zacznij monitorować procesy  w swojej fabryce i wprowadź ją w XXI wiek! Zlokalizuj i zarejestruj usterki, popraw konkurencyjność poprzez innowacyjne koncepcje przeglądów i wreszcie zredukuj koszty!

Systemy kontroli stanu technicznego i ich komponenty przyczyniają się do wydajnej i bezawaryjnej pracy maszyn i urządzeń w przemyśle. Dzięki zastosowaniu czujników można zapobiec zakłóceniom w procesie produkcji spowodowanym nieplanowanymi przestojami.

Czujniki monitorujące (np. czujniki temperatury, ciśnienia, poziomu, wibracji) dostarczają dane na temat stanu instalacji. Analiza tych danych jest kluczowa w planowaniu i optymalizacji przeglądów maszyn. Monitorowanie stanu pozwala na szybsze wykrywanie zmian, takich jak zużycie poszczególnych komponentów, oraz lepszą koordynację konserwacji maszyn.

Co może powodować brak monitoringu stanu maszyn?
 • Bez stałej kontroli nie posiadamy danych do optymalizacji produkcji i kosztów.
 • Nieoczekiwane awarie ograniczają wydajność maszyn i wpływają na zmniejszenie wskaźnika OEE.
 • Nieplanowane przestoje utrudniają sprawne zarządzanie produkcją i są powodem strat finansowych.
 • Problemy jakościowe wpływają negatywnie na efektywność produkcji.

Poznaj Balluff Condition Monitoring- narzędzie , które nadzoruje pracę maszyn, wykrywając zmiany i anomalie, mogące wpływać na nieplanowane przestoje.


Małymi krokami w stronę Przemysłu 4.0 w produkcji spożywczej

Prowadzący: Paweł Juras

27.05.2021 | 10:00

Opis szkolenia:

Wyzwania, przed jakimi staje branża spożywcza, wymagają od przedsiębiorców reagowania na zmiany na bieżąco. Zobowiązani są do prowadzenia produkcji na wysokim jakościowo poziomie, która będzie spełniała oczekiwania i potrzeby konsumentów oraz odpowiadała regulacjom prawnym. Transformacja cyfrowa to wsparcie w rozwoju branży spożywczej, w zwiększeniu wydajności produkcyjnej i efektywności pracy.

Zapisując się na szkolenie, dowiesz się jak wygląda sytuacja Przemysłu 4.0 w branży spożywczej, poznasz aktualne trendy oraz implementacje innowacji w ramach przygotowanego przez trenera studium przypadku!

Agenda:

 • Aktualne trendy w branży spożywczej
 • Czym jest Przemysł 4.0 ?
 • Aktualne trendy w ramach Przemysłu 4.0 w branży spożywczej

Case study czyli przykłady rozwiązań prosto z branży


Od pomysłu do realizacji. Automatyzacja fabryk – case study

Prowadzący: Jarosław Burzawa i Natalia Gajda

08.06.2021 | 10:00

Opis szkolenia:

Chcesz dowiedzieć się, jakie są aktualne trendy w automatyzacji fabryk? Interesują Cię oczekiwania, jakie są stawiane przed pracownikami przemysłu? Czy istnieje technologia, która może pomóc zbudować odporność biznesu, zabezpieczyć ciągłość produkcji i umożliwić efektywność procesów przy pracy zdalnej?

Podczas szkolenia omówiony zostanie proces automatyzacji fabryk, w oparciu o case study. Poruszymy temat elementów oraz technologii, na które zwracają uwagę klienci Balluff oraz przeanalizujemy problemy, jakie napotykają podczas wdrożeń. Niektóre rozwiązania wymagają spersonalizowanego podejścia i tym realizacjom dokładnie się przyjrzymy podczas webinarium! Do zobaczenia!

Agenda:

 • Aktualne trendy automatyzacji- czyli na co decydują się nasi klienci
 • Jak wygląda aktualna automatyzacja fabryk?
 • Jakie technologie wybierają?
 • Jakie problemy napotykają klienci przy wdrożeniach?
 • Proces realizacji personalizowanych rozwiązań

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł?

Możesz dostawać od nas informacje o nowych artykułach i wydarzeniach.
Wystarczy, że zapiszesz się naszego newslettera.

Balluff - sprzedaż i serwis