Dozownik bezdotykowy do dezynfekcji dłoni

Jednym z podstawowych zaleceń dla zakładów pracy w czasie COVID-19 jest „regularne i dokładne mycie rąk (…) wodą z mydłem lub zdezynfekowanie dłoni środkiem na bazie alkoholu (min. 60%)[1]. Przestrzeganie tej i innych zasad jest kluczem do zatrzymania pandemii, zachowania płynności funkcjonowania firmy i swobody ruchu w przestrzeniach użyteczności publicznej.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe oraz w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, Eurotechnika wykorzystując czujniki odbiciowe BOS do detekcji dłoni firmy Balluff stworzyła dozownik bezdotykowy do dezynfekcji dłoni. Może być on wykorzystywany w dużych zakładach pracy, szpitalach, szkołach, urzędach, marketach i miejscach użyteczności publicznej oraz na dworcach i lotniskach – czyli we wszystkich newralgicznych ze względu na dużą liczbę osób przestrzeniach.

Dozownik posiada wiele uniwersalnych cech: jest prosty w montażu – można go zamontować na ścianie lub samodzielnym stojaku, jest przystosowany do zastosowania dowolnego środka dezynfekującego na bazie alkoholu oraz posiada optymalne wymiary (360x200x580 mm) i pojemność – 2 litry, tj. około 2500 dawek. Urządzenie jest bezdotykowe i bezobsługowe – po wsunięciu dłoni do wnęki następuje automatyczne podanie środka w formie mgiełki, która pokrywa całe dłonie, a dzięki dużej wnęce i precyzji urządzenia nie brudzi ubrań.

Cechami wyróżniającymi urządzenie na rynku jest możliwość regulacji dawkowania poprzez aplikację w telefonie oraz sterowanie zamkiem elektromagnetycznych drzwi – otwarcie drzwi na określony czas po uruchomienia dozownika i dezynfekcji rąk.

Urządzenie Eurotechniki z komponentem Balluff jest optymalnym rozwiązaniem minimalizującym kontakt człowieka z przedmiotem. Zapewnia komfort i bezpieczeństwo obsługi użytkownikom oraz osobie kontrolującej stan płynu i dozowanie.

Dowiedz się więcej o dozowniku bezdotykowym klikając link.

Sposób użycia: Załadowany filmik – https://www.youtube.com/watch?v=BHHnX_mKN2U

[1] Koronawirus: informacje i zalecenie, Patrz: https://www.gov.pl/web/koronawirus/zalecenia-dla-zakladow-pracy-w-zwiazku-z-rozprzestrzenianiem-sie-koronawirusa, dostępne (19.05.2020).

 

[1] Koronawirus: informacje i zalecenie, Patrz: https://www.gov.pl/web/koronawirus/zalecenia-dla-zakladow-pracy-w-zwiazku-z-rozprzestrzenianiem-sie-koronawirusa, dostępne (19.05.2020).

Spodobał Ci się ten artykuł?

Możesz dostawać od nas informacje o nowych artykułach i wydarzeniach.
Wystarczy, że zapiszesz się naszego newslettera.

Balluff - sprzedaż i serwis