Seria Case Study Balluff to teksty ukazujące rzeczywiste sytuacje, z którymi mierzą się nasi specjaliści. Opracowują i wdrażają dedykowane rozwiązania dla firm produkcyjnych, wykorzystując produkty Balluffa.

Case study | Nieplanowane przestoje to już przeszłość

Balluff io-link

Nasz ważny i wieloletni klient, BENTELER Automotive Klášterec s.r.o., skontaktował się z nami z prośbą o zaprojektowanie rozwiązania dokładnie dostosowanego do potrzeb ich firmy.

Zanim przejdziemy do opisu i procesu wdrożenia samego rozwiązania, przedstawimy naszego Klienta.

BENTELER to międzynarodowa firma rodzinna obsługująca klientów z branży motoryzacyjnej, energetycznej i inżynieryjnej. Jako strategiczny i innowacyjny partner wiodących producentów samochodów opracowuje, produkuje i dystrybuuje produkty, systemy oraz usługi związane z bezpieczeństwem.

Zatrudnia około 23 000 pracowników w ponad 70 zakładach zlokalizowanych w 25 krajach. Ich portfolio obejmuje komponenty i moduły dla przemysłu motoryzacyjnego w zakresie części podwozi, nadwozi, silników i układów wydechowych oraz rozwiązań systemowych dla pojazdów elektrycznych.

Sytuacja zastana

balluff fabryka

 

BENTELER Automotive Klášterec s.r.o. poszukiwała rozwiązania do monitorowania drgań na napędzie liniowym (podajniku) na linii formowania na gorąco.

Awaria napędu liniowego (podajnika) spowodowała nieplanowane przestoje w produkcji i wzrost kosztów. W celu rozwiązania tej sytuacji zaproponowaliśmy Klientowi nasz wielofunkcyjny czujnik BCM, który może wykrywać różne zmienne, takie jak: wibracje, temperaturę kontaktu, wilgotność względną i ciśnienie otoczenia. Przetwarza te dane i dostarcza je do systemu hosta za pośrednictwem standardu komunikacji IO-Link. Czujnik może też wykrywać i komunikować swój aktualny status, a także informować o temperaturze, liczbie godzin pracy i cyklach rozruchu.

 

Jak to działa?

Balluff czujniki

 

 

Dane przesyłane są z czujnika monitorowania stanu BCM0001 poprzez moduł Profinet BNI005H do sterownika PLC. Serwer OPC odczytuje dane ze sterownika PLC przez Ethernet w zdefiniowanym cyklu.

 

 

 

Oprogramowanie GRAFANA służy do wizualizacji danych.

Balluff oprogramowanie grafana

Balluff oprogramowanie grafana

Dzięki wdrożonemu rozwiązaniu nasz Klient może z wyprzedzeniem przewidzieć potencjalne awarie linii i nieplanowane przestoje.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Możesz dostawać od nas informacje o nowych artykułach i wydarzeniach.
Wystarczy, że zapiszesz się naszego newslettera.

Balluff - sprzedaż i serwis